VÍTEJTE V NOVÉM ROCE
Poté, co se nám v minulém roce podařilo dokončit vydávání pětidílné publikace Kdo byl kdo je kdo na východní Moravě jsme se zaměřili na dokončovací práce na knize o historii tenisu ve Valašském Meziříčí. Na druhé straně jsme již zcela ukončili zprostředkovávání činnosti divadla Schod, jehož se ujali mladší a vytvořili z divadla samostatnou právnickou jednotku.
vydáno: 7. 2. 2012, 02:34

UŽ JE TO UDĚLÁNO !
Původně jsme vydávání pětidílné publikace Kdo byl kdo je kdo na východní Moravě měli rozplánováno na pět let, ale již v druhém roce jsme se rozhodli vydávání urychlit a před několika dfny nám přišel poslední, pátý díl z tiskárny. Teď ještě dokončit jeho distribuci a můžeme se naplno věnovat zatím bezejmenné publikaci o historii tenisu ve Valašském Meziříčí. Už dnes víme, že bude mimo jiné "opravnou oblíbených omylů". Hezký zbytek prázdnin.
vydáno: 18. 8. 2011, 11:48

OMLUVA?
Když byla vytvořena tato rubrika a svěřena do mé péče, věděl jsem, že je zle, neboť jsem si nikdy nepsal deníček a nepracoval na kronice. Ale že bude až tak zle, to mě nenapadlo. A tak zde není ani aslovo nejen o tom, že koncem loňského roku oslavili "schoďáci" své šestisté představení, ani o tom jak se to mlelo u našeho největšího a nejčastějšího partnera, v Kulturním zařízení města, ale ani o tom, co se dělo v roce letošním. I když na to mám jakous takous omluvu, neboť nejprve e nic nedělo a potom jsem byl hospitalizován. Tak se to teď pokusím omluvit. V Kulturním zařízení mají zase nového ředitele a ve městě letos máme kromě Schodu, který hraje již od roku 1973 a letos vyhrál přehlídku v Hovězí, ještě dvě jiná divdla, Dopadlo, které z přehlídky v Karolince postoupilo do Děčína a už tam hrálo, a 3 V TEAM, který ze Setkání divadel ve VM postoupilo na Šrámkův Písek. A ještě bych si dovolil připojit divadlo Nová Snaha z medaleké Jarcové, které v loňském roce obnovilo po několika desetiletích divadlo v obci a letos pokračovalo komedií Ztřeštěná neděle, kterou hrálo i na přehlídce v Hovězí. Také jsme v březnu vydali a postupně distribuujeme čtvrtý díl publikace Kdo byl kdo je kdo a její pátý díl jsme dokončili a předali do sazby. Na počátku dubna se v Kulturním zařízení konal jubilejní, dvacátý ročník Krásenského zvonečku a na zámeckém nádvoří se na konec května chystá koncert, údajně ke 40. výročí otevření M-klubu. Ale my a naši přátelé, kteří u toho byli, připravujeme svou vlastní oslavu - jejímž hlavním cílem má být naše setkání po letech, až někdy na podzim.
vydáno: 27. 5. 2011, 05:49

KDO BYL KDO - díl třetí
Sice skoro až v hodině dvanácté, ale přece jen se nám letos povedlo vydat nejen druhý, ale i třetí díl této publikace. Většinu ještě stihneme letos i distribuovat, no a co nestihneme, rozešleme po Novém roce. A již je dokončována jazyková korektura dílu čtvrtého, který chceme dát do tisku již v únoru.
vydáno: 10. 12. 2010, 16:51

FESTIVALOVÝ LISTOPAD
tak jako každý rok, i letos byl listopad ve Valašském Meziříčí měsícem Mezinárodního festivalu poezie. Byl to již jeho 46. ročník a byl to opět ročník vydažený, i když úroveň soutěžících v kategorii nad 20 let byla poněkud slabší než minule. Ale to se za rok určitě spraví.
vydáno: 10. 12. 2010, 16:47

KDO BYL KDO - díl druhý
Jak jsme slíbili, tak také plníme, druhý sešit pětidílné publikace Kdo byl kdo na východní Moravě Fi-Ju, obsahující hesla od Firkušeného po Jurkoviče, vyšel v červenci 2010 a je již distribuován knihkupcům a gamnáziím regionu. Nadále probíhá jazyková korektura dílu třetího a hned po jejím ukončení pošleme materiál do sazby dílu třetího.
vydáno: 29. 7. 2010, 05:46

PRÁZDNINY MÁME PRACOVNÍ
Zatímco první polovinu roku jsme strávili neustálými jednáními a přípravnými pracemi, druhou začalo sklízení plodů. Již 9. července nám oznámili, že je vytištěna kniha Zlatá léta padesátá a tak jsme ji 12. července začali distribuovat do knihkupectví. A současně nám oznámili, že druhý sešit publikace Kdo byl kdo je kdo na východní Moravě nevyjde v srpnu, jak bylo původně slíbeno, ale také již v červenci, byť až na jeho úplném konci. Třetí sešit jsme již poslali na základní korekturu a v jednání je práce na další publikaci o sportu ve Valašském Meziříčí, tentokrát o tenisu. Ale tam zatím není jisté vůbec nic.
vydáno: 12. 7. 2010, 11:04

JE TADY JARO
Je tady jaro a my přicházíme s novinkou, pravidelným informováním návštěvníků těchto stránek o tom co děláme a připravujeme. Divadlo SCHOD má své vlastní stránky a daří se mu dobře, kromě pravidelného hraní ve valašskomeziříčském M-klubu nedávno úspěšně vystoupilo i na Dnech valašského divadla v Hovězí a na duben chystá premiéru hry Pohřební ústav, takže se pojďme věnovat našim dalším činnostem. Nejvíce času nám teď zabírá naše činnost vydavatelská, neboť jsme museli zajistit pokračování našeho projektu Kdo byl kdo je kdo na východní Moravě vydáním jeho druhého sešitu, což se nám podařilo a sešit je v sazbě. Kromě toho pracujeme na knížce Zlatá léta padesátá, mapující historii ženského volejbalu ve Valašském Meziříčíb v padesátých letech minulého století, kdy se hráčky z tohoto malého města dvakrát staly přebornicemi republiky. I zde máme hotovo a kniha prochází závěrečnými korekturami. Tím jsme měli pro letošek s vydáváním knih skončit, ale rozložení pěti sešitů knihy Kdo byl kdo je kdo... do pěti let se nám zdá příliš, takže bychom rádi letos vydali seštity dva. Limitujícím faktorem pro nás jsou však peníze, takže jak se nám podaří je zajistit, hned se do toho pustíme a dáme vám vědět. A ještě doplněk, či vlastně dotisk naší vydavatelské činnosti. Ani se pořádně neukázalo sluníčko a už po nás někteří knihkupci chtěli Slovník nespisovného jazyka valaského, který jsme před lety vydali pro pobavení své a návštěvníků Valašska a od té doby jej vydáváme pořád dokola. Takže další kolo dotisku již jede a Slovník bude vlastěn naší první knihou, letos vydanou.
vydáno: 26. 3. 2010, 06:33

PF 2010
Vše nejlepší všem přátelům a spolupracovníkům, ale i všem, kteří otevřeli naše stránky. Poněkud se to sice protáhlo, ale konečně máme i tuto stránku upravenou tak, aby jsme Vás zde bez problémů mohli informovat o všem aktuálním, co se v našem sdružení, v našem městě a v našem regionu, stalo nebo stane. Těšíme se.
vydáno: 3. 1. 2010, 06:22

VYDÁNÍ KNÍŽKY SE BLÍŽÍ
Díky Nadaci Děti - Kultura - Sport můžeme letos vydat první sešit publikace Kdo byl kdo je kdo na východní Moravě a pilně na jejím vydání pracujeme. Přestože se teprve upřesňují finanční záležitosti, knížka už je u grafičky, která připravuje její definitivní podobu a vydavatel připravuje systém její nabídky školám, infoprmnačním centrům a knihkupcům, aby se co nejdříve dostala tam, kam patří, ke čtenářům a do knihoven. Už co nevidět se za nimi vypraví.
vydáno: 10. 6. 2009, 14:30

TENTOKRÁT SE SNAD NA VŚECHNY DOSTANE
V loňském roce nejprodávanější kniha v našem městě, Valašské Meziříčí v zrcadle času, vyšla v měsíci září a v polovině měsíce prosince již nebyla k dostání, takže poměrně značný počet zájemců si ji nemohl koupit a dovolával se nápravy. Proto se vydavatel knihy rozhodl vydat její druhé vydání, tentokrát již v měsíci březnu, tedy dost dlouho nejen před vánočními svátky, ale také před turistickou sezónou, aby již případný odklad koupě neznamenal, že zájemce knihu vůbec nesežene. Je to stejná kniha, jakou bylo její první vydání, současné Valašské Meziříčí v zrcadle času se od toho prvního liší vlastně jen dvěma fotografiemi navíc a několika drobnými změnami a upřesněními v textu. K dostání je již nyní ve všech meziříčských knihkupectvích a v muzeu v zámku Kinských. A také přímo na adrese občanského sdružení Valašské Athény, ul. Kraiczova 1039. Potřebné informace o knize jsou na stránkách sdružení www.valasskeatheny.cz v oddělení „publikace“. A také si můžete zavolat na telefonní čísla 571 161 934 a 777 638 313, nebo napsat na e-mailovou adresu josef.fabian@centrum.cz.
vydáno: 22. 4. 2009, 05:52